פוסטים

אונסן – המעיינות החמים של יפן

'admin'

'admin'

אונסן (温泉) הוא השם היפני למעיינות חמים טבעיים. תמצאו הרבה כאלו לכל אורך יפן. בכל מחוז ישנם כמה עשרות אונסנים וישנן גם עיירות נופש שבנויות כולן סביב מתחם אונסנים גדול.

ישנם סוגים רבים של מעיינות חמים, כאשר ההבדל ביניהם הוא סוג המינרלים שמופיעים במים. מינרלים שונים מעניקים יתרונות רפואיים שונים, למרות שכל המעיינות, בדומה לשהייה בג'קוזי, הם מעולים לרגיעה של הרוח והגוף. תוכלו למצוא מעיינות מקורים או חיצוניים, כאלו שבהם ישנה הפרדה לגברים ונשים ומעורבים, מודרניים וקלאסיים. מעיינות רבים שייכים לאכסניות, ומומלץ מאוד להעביר לפחות לילה אחד באונסן שכזה.

איך מתנהגים באונסן?

בחדר ההלבשה, הורידו את כל הבגדים והכניסו אותם לסל המיועד לכך. בדרך כלל יהיו במקום לוקרים לחפצים האישיים שלכם. באונסנים לרוב רוחצים בעירום, ורוב המקומות לא מאפשרים ללבוש בגדי ים. אבל נהוג להגיע אל המים מכוסים מגבת, ולהוריד אותה ממש לפני הכניסה למים. 

לפני הכניסה למים, יש לרחוץ את הגוף במקלחת החיצונית. שטיפה פשוטה היא מקובלת, אבל אף אחד לא ייכעס אם תשתמשו בסבון.

עכשיו הזמן להיכנס למים (שעשויים להגיע ל-44 מעלות!). זה חם מאוד, אז היכנסו לאט ובהדרגה. אחרי זמן מה, צאו מהמים וחזרו למקלחת כדי להישטף, בזמן שתשבו על ספסל כדי לנוח. נקו אחריכם.

לאחר מכן תוכלו לחזור למים. לאחר הטבילה האחרונה שלכם, אל תשטפו את הגוף במקלחת כדי לאפשר למינרלים להיספג בגוף.

השאירו פרטים כאן וסוכן נסיעות ישמח לעמוד לרשותכם

מתכננים טיול מאורגן ליפן? מסע מאורגן בעקבות הקולינריה העשירה, ההיסטוריה המרתקת, המקדשים המרהיבים, הרי הגעש, הנופים המדהימים – בטיול ליפן.